Romantic Mansion İstanbul'a Hoşgeldiniz...

Girişinde Restaurant Cafe ve üst katlarında Apart otel olarak hizmet vermektedir.

Dairelerde 1 ebeveyn odası, 1 çocuk odası, salon, Amerikan mutfak, Türk hamamı bulunmaktadır. Son derece konforlu odalarda klima, plazma TV, saç kurutma makinesi, internet, fırın ve 5 kişilik aile için gerekli mutfak araçları bulunmaktadır. Konağın terasında 163 dönümlük Gülhane parkının görkemli ağaçlı yolundaki Leylek yuvalarını görebilir, denizdeki gemileri izleyerek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Restaurant Cafe'den terasa kadar yer alan duvarlarda Romantic Konağı restore eden Ressam Nurhayat Altuncuoğlu'na ait orijinal sanat eserlerini izleyip geçmişe yolculuk edebilirsiniz.

Romantic Konak Topkapı Sarayının dış bahçesinde bulunan Gülhane parkını çevreleyen Bizans döneminden kalma tarihi surların dibinde yer almaktadır. Apart otelimizin bulunduğu sokak adını Fatih Sultan Mehmet’in süt annesinden almaktadır. Apart otelimizin hemen arkasında XVI. yy'dan kalma Padişahların "Has Ahırları" bulunmaktadır. Has Ahırlar 2008 yılında restore edilerek İslam, bilim ve Teknolojik müzesi haline getirilip turistlerin hizmetine sunulmuştur. Romantic Konak ilk olarak inşa edildiğinde saraydaki hizmetlilerin konaklama yeri olarak inşa edilip daha sonra iki kez restore edilerek ve 2011'de turistlerin konaklaması için hizmete sunulmuştur.

Tarihi surları, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve birçok tarihi esere 5 dakikalık yürüme mesafesiyle, Osmanlı ve Bizans kalıntılarının arasında tarihi bir yolculuğa Romantic Konak'ta konaklayarak çıkmanız dileğiyle.


İstanbul    
"Orada, Tanrı ve insan, doğa ve sanat hep birlikte, yeryüzünde öylesine mükemmel bir yer yarattılar ki, görülmeğe değer." Bir koluyla Asya'ya, diğeriyle Avrupa'ya uzanarak iki kıtayı da kucaklayan İstanbul'u Lamartine böyle tanımlıyor.  


Sultanahmet    
Tarihi yarımadada yer alan semtte farklı İmparatorlukların önemli dini, idari ve sivil yapıları yer almaktadır. Tarihi Sultanahmet meydanının etrafı Ayasofya, Sultanahmet Camii, Hippodrome, Dikilitaş gibi tarihi eserlerle çevrilidir.  
 

  Rezervasyonunuzu direk olarak bizimle "5+ gece" yapın, Istanbul'a gelişinizde Ataturk Havaalanı-otel-Ataturk Havaalanı transferlerinizi ücretsiz olarak biz yapalım..(16 Mart ile 31 Ekim arasında geçerlidir)

  Rezervasyonunuzu direk olarak bizimle en az 3 veya 4 gece yapın, Istanbul'a gelişinizde Ataturk Havaalanı'ndan otelimize transferinizi ücretsiz olarak biz yapalım..(16 Mart ile 31 Ekim arasında geçerlidir)

Rezervasyon Formu
Giriş Tarihi    
 
Çıkış Tarihi    
 
Kişi
Sayısı
  Çocuk
Sayısı
  Oda
Sayısı
   
 
Romantic Mansion Istanbul
Nöbethane Caddesi Tayahatun Sokak No:28 Sirkeci - İstanbul / TÜRKİYE
Telefon: 0 (212) 638 96 35 Fax: 0 (212) 638 96 34
info@romanticmansion.com